СЛОВО ЗАВІДУВАЧА

 

Зав. кафедри технології вина та сенсорного аналізу ОНТУ

Ткаченко Оксана Борисівна

Шановні друзі!

Протягом багатьох століть в різних частинах земної кулі поряд з диференціацією кулінарних традицій створювалися різні напої, до яких звикли різні народи, використовуючи їх для бадьорості або розслаблення, підвищення апетиту, угамування спраги.

Так з’явилися виноградні та плодово-ягідні вина різних типів, пиво, слабоалкогольні та безалкогольні напої. Приготовлені на натуральній основі, вони містять в своєму складі понад 800 хімічних сполук, які мають здатність специфічно підтримувати і регулювати фізіологічні функції людського організму, біохімічні та поведінкові реакції, зберігати і покращувати здоров’я, знижувати ризик виникнення захворювань, збільшувати тривалість життя.

Технологія напоїв в усі віки вважалася великим мистецтвом і вимагала високої майстерності, досвіду та знань. Для того щоб напій отримати смачним, корисним, функціональним таланту потрібно не менше, ніж для створення прекрасної музики або високохудожніх творів мистецтва.

Створення вина – це поєднання знань і мистецтва.Як приготувати херес, мадеру, портвейн, вермут, шампанське, коньяк, пиво, лікери, функціональні напої? Як досліджувати отримані напої, зберегти їх, правильно і відповідально вжити з користю для здоров’я? На всі ці питання можна знайти відповідь, отримавши спеціальність «Технології бродильних виробництв і виноробства».

Одеський регіон має найбільші площі виноградників в Україні, сама Одеса є крупним рекреаційним центром, що робить перспективною і престижною професію технолога бродильних виробництв і виноробства.

Основу навчальних програм і спеціальних дисциплін, що вивчаються студентами на кафедрі, складають традиції та інновації. З метою удосконалення рівня підготовки за участю кафедри створені навчально-науково-виробничі комплекси, що дозволяють використовувати для навчального процесу виробничі ресурси передових спеціалізованих підприємств України, сучасне аналітичне обладнання галузевих науково-дослідних інститутів.

Виробнича, дослідницька та переддипломна практикистудентів проходять на сучасних підприємствах виноробної і пивобезалкогольної галузей харчової промисловості України (“Одесавинпром”, “Шабо”, “Винтрест», «Фрумушика-Нова», «Коблево»,  «Шампань Україна», «Князь Трубецькой», САН InBev Україна ПАТ «Миколаївське відділення», ЗАТ “Оболонь”та ін.).
Кращі студенти стажуються у Франції, США, Болгарії, Чилі та інших країнах світу.

Володіючи гарною теоретичною підготовкою, маючи необхідні практичні навички, студенти беруть участь в різних олімпіадах, конкурсах, виставках, самостійно створюють авторські вина, напої, які отримують високу оцінку компетентних дегустаційних комісій, користуються популярністю у вимогливих споживачів.

Отримані знання дозволяють випускникам кафедри бути конкурентоспроможнимина ринку праці. Наші випускники успішно будують свою кар’єру і працюють керівниками, головними спеціалістами, менеджерами, начальниками змін і цехів, завідувачами лабораторіями, технологами, інженерами-хіміками акціонерних, приватних та спільних підприємств, в науково-дослідних і проєктних організаціях, у вищих навчальних закладах не тільки України, а й за її межами: в Молдові, державах Середньої Азії, Франції, Німеччині, Чехії, США, Ізраїлю та ін.