ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ФАКУЛЬТЕТ ТЕХНОЛОГІЇ ВИНА ТА ТУРИСТИЧНОГО БІЗНЕСУ КАФЕДРА ТЕХНОЛОГІЇ ВИНА ТА ЕНОЛОГІЇ
  • Русский
  • Українська
  • English

СИМВОЛІКА КАФЕДРИ

Логотип

Логотип кафедри технології вина і енології – це комбіноване зображення символу і напису.

logo2_ukСимволічна частина логотипу – це стилізовані графічні образи бога Діоніса та лози з гроном винограду. Теракотовий лик-маска бога Діоніса переходить в лист винограду, пурпурно-червоне виноградне гроно вінчає голову бога.

Виноградна лоза символізує Древо Пізнання. Виноград – символ мудрості. Найчастіше він асоціюється з Діонісом – давньогрецьким богом рослинності, покровителем виноградарства і виноробства. Зображення бога Діоніса в логотипі кафедри уособлює прихильність сучасних виноробів багатовіковим традиціям виноробного мистецтва, нагадує про безперервність цих традицій з найдавніших часів до наших днів. Адже культ Діоніса дуже древній, він старіший за культ олімпійських богів і навіть за культ богині землі Геї.

Присутність в логотипі кафедри лози з гроном винограду підкреслює, що два мистецтва або дві науки визначають якість вина – виноградарство, мистецтво обробітку виноградної лози, і енологію, наука про вино.

Кольори логотипу – помаранчевий і пурпурно-червоний. Це кольори тепла, вогню. Вони асоціюються з радістю, енергією, життям.

Закручена спіраллю гілка лози символізує рух. Вважається, що спіраль – це символ руху до центру, до просвітління і мудрості.

Напис в логотипі – назва кафедри – виконана шрифтом HERMES. Цей шрифт без зарубок, з округлими буквами, дуже дружній.

Автор логотипу – доцент кафедри вина та енології Калмикова І.С.