Новини та події

08.02.2019 I Поїздка студентки групи ТВКП-21 Засухіної Катерини в Кельн на Міжнародну кондитерську виставку
news_08_02_19_1

Фіналістка конкурсу «Харчові технології-2019» (м. Київ) Катя Засухіна (науковий керівник – доцент кафедри ТВтаЕ Калмикова І.С.) відвідала Міжнародну кондитерську виставку ISM 2019 в м. Кельн (Німеччина).

Детальніше

Публічна інформація

Детальніше

Нарада з переддипломної практики  

13.02.19 р. о 11.00 в ауд. Г-312 відбудеться нарада з переддипломної практики для студентів бакалаврів 4 курсу денної форми навчання та студентів магістрів заочної форми 2-го року навчання. Явка студентів обов’язкова.

Детальніше

Оголошення

Засідання кафедри технології вина та енології
№ 10 від 26 червня 2019 р.

Порядок денний

 

Галерея

Детальніше

Чому я вибрав професію «ВИНОРОБ»

Кьяра Сольдаті (Chiara Soldati)

головний винороб і
власниця легендарного п’ємонтського господарства La Scolca,
знаменитого своїм гаві Etichetta Nera

«Як мати спостерігає за розвитком сина, за тим, як змінюється його вигляд, його внутрішній світ, так я спостерігаю за розвитком вина»

Почему я выбрал профессию «ВИНОДЕЛ»У Кьяри Сольдаті, як у єдиної дитини процвітаючих батьків, було затишне дитинство, кращі школи, за якими прослідував університет Bocconi в Мілані.

Кьяра виросла на виноробні. В один прекрасний день тато Джорджо підійшов до неї і запитав: «Ти будеш займатися господарством чи як?». Відповідь «Чи як» не передбачалася. Спочатку Кьярі віддали весь PR будинку, потім вона стала допомагати мамі в роботі з експортними ринками, поки нарешті тато не пустив її в святая святих – на виноробню. Тепер вона займає посаду співкеруючого будинку La Scolca. І хоча вона не енолог за освітою, за технологічні процеси на виноробні відповідає саме вона, а допомагає їй в цьому звичайний технічний директор.

«Я працюю з 18 років. Я вивчала латинь і грецьку в класичному ліцеї і в той же час почала допомагати батькові на виноградниках. Він був дуже строгим і вимогливим, хотів переконатися, що я вибираю виноробство не на догоду йому, а тому що це мій особистий вибір. Мені давалися найскладніші завдання, я повинна була першою приходити на виноградник і останньої йти з погреба. Я встигла попрацювати на кожній дільниці і скрізь повинна була бути кращою, ніяких поблажок. Це було як на військовій службі, і сьогодні я дуже вдячна батькові за це.

pic05-2-2 Найбільше в процесі створення вина мені подобається спостерігати за його народженням і дорослішанням. Щороку це щось нове, магія. Ти торкаєшся винограду, куштуєш вино, яке тільки що перебродило, потім через кілька місяців куштуєш його в пляшці, куштуєш в різних кінцях світу…».

Кьяру дуже хвилює те, чи втримає вона фамільний бізнес на тій висоті, яку задали її дід і батько, які створили в генуезькій глушині з автохтонного білого сорту Кортезе вино світового класу. Сьогодні La Scolca Etichetta Nera – один із символів Італії, а сама Кьяра – громадянин світу, готовий поговорити про своє вино буквально з кожним, кому це цікаво: «Не тому що мені потрібна нова машина або яхта, а тому що La Scolca – це частина історії, частина культури, частина італійського стилю».

Детальніше